İbo Show'da sular durulmuyor: Yaranmaya çalışıyor!

9 yıllık aranın sonrasında tekrardan ekranlara gelen İbo Show, hala ilk günkü heyecanıyla büyük bir hızla devam ediyor.

İbo Show, tüm hızıyla devam ediyor. Her bölümünün farklı bir sahnesiyle gündeme geldiği İbo Show; şimdi de Orhan Hakalmaz krizinin ortasında! Twitter ve Youtube'da çok sayıda kişi gerek eleştiriler, gerekse desteklerde bulundu. 

İbo Show'da büyük bir kriz ortaya çıktı. Orhan Hakalmaz'ın samimi açıklamaları bazı kişi ve kişiler tarafından eleştirildi. Hakalmaz'ın yaranma çabasında olduğunu söyleyen kişilere karşılık hayranları büyük tepki göstererek, böyle bir şeyin nasıl düşünülebildiğini sordular. Hakalmaz, canlı yayında yıllar önceki İbo Show'u anlatırken, o zamanki performanstan bahsetti. Youtube yorumlarında ise, birçok kişi İmparator Tatlıses'e destek verdi.

İbo Show'da Orhan Hakalmaz; eskiler konuşulurken bir anıdan bahsetti. Geçmiş zamanda İbo Show programının etkilerinden bahseden Hakalmaz, önceden şarkı söylerken çok heyecanlandığını dile getirirken, İmparator Tatlıses, "benim karşımda da heyecanın gitmiş" dedi. Hakalmaz ise buna karşılık, "ama artık çok bizdensin abi" dedi. Okulda örnek verdiği vokallerde Tatlıses'in bir idol olduğu, hala büyük bir isim olduğu fakat şu an da bir muhabbet olmasından kaynaklı olarak heyecanlanmadığını dile getirdi.

 Devamında ise; o zamanlar İbo Show'a çıkıldığında kasetlerin 15.000 - 20.000 satmaya başladığını anlattı. Bu konuşması, birçok kişinin algısında yaranmaya çalışıyor şeklinde olurken, birçok kişi ise toparlama amacıyla söylediğin iddia etti.

Ekranların en uzun soluklu yapımları arasında yer alan İbo Show; Orhan Hakalmaz'ın da dediği gibi, eski zamanlarda her evde her gün izlenen bir program. Yaranmaya çalışıyor iddiası atılan " İbo Show'a çıkınca ertesi gün 20.000 kaset satardı" cümlesi ise tamamen doğru. O dönemler bir şarkıcı İbo Show'a çıktığında kasedinin minimum satış sayısı 20.000 olurdu ve bu 1 günlük satıştı. Yani, herhangi bir şekilde yaranma çabası gibi bir durum söz konusu değil tamamen gerçeklerden ibaret bir cümle.

 Twitter'da birçok kişi, İbo Show'a gelen yarışmacıları samimi bulmadıklarını söylerken, yarışmacıların hayranları ise bu duruma karşı çıkıyor. Devamında ise kaos çıkıyor. Hakalmaz'ın durumu da aynı şekilde gerçekleşti. Her ne kadar kötü niyeti veya herhangi bir yaranma çabası olmamasına rağmen, hakkında bu şekilde bir iddia ortaya atıldı. Henüz resmi açıklama yapmayan Hakalmaz'dan bu noktada açıklama bekleniyor.

 

Medya