Diş ipi nedir? Diş ipini kimler kullanmalıdır,nasıl kullanılır?

Diş ipi nedir? Diş ipini kimler kullanmalıdır,nasıl kullanılır?

Ayrıca dişinde çapraşıklık olan kişilerin de diş ipi kullanması ilerde diş eti çekilmesi gibi problemlerin önüne geçmelerinde fayda sağlayacaktır.

Diş ipi nedir?

Diş ipi, ağız sağlığımız için oldukça önemli bir buluştur. Genellikle insanlar kullanmayı çok sevmese de diş fırçasının ulaşamadığı yerlerin temizliği için oldukça önemlidir. Dış fırçasının ulaşamadığı yerlerdeki atıkları temizler ve ağız sağlığına destek olur. Dişleri beyazlatmasa da ağız kokusu ve ağız sağlığı açısından oldukça önemlidir.

Diş ipi nasıl kullanılır?

Diş ipi kullanımı oldukça kolaydır. Diş ipini kullanırken öncelikle ipin bir kısmını parmağınıza dolayın. Bu işlemi yaptıktan sonra diş ipinin ucunda hafif sert bir plastik olduğunu göreceksiniz. O sert nokta, dişlerin arasına diş ipini daha rahat sokmak için koyulmuştur. Diş ipini tek tek ulaşabildiğiniz bütün dişlere uygulayın. Uygulama sırasında ileri geri elinizi hareket ettirerek diş ipini daha efektif olarak kullanabilirsiniz.Buna ek olarak farklı markaların kullanımı  daha kolay hale getiren diş iplerini birçok kozmetik markette bulabilirsiniz.

Diş ipini kimler kullanmalıdır?

Diş ipini, herkes kullanabilir. Özellikle kaplaması olan kişiler diş ipi kullanmazsa, altta mevcut olan dişler çürüyebilir. Bu durum diş kaybına kadar gidebilir. İmplant yaptırmış kişilerin kullanması da çok önemlidir. Ayrıca dişinde çapraşıklık olan kişilerin de diş ipi kullanması ilerde diş eti çekilmesi gibi problemlerin önüne geçmelerinde fayda sağlayacaktır.

İlgili Haberler
Kadın