Rüyada kedi görmek ne anlama gelir?

Rüyada kedi görmek ne anlama gelir?

Rüyada yavru kedi görmek , rüyada kedi saldırısına uğramak,rüyada siyah kedinin anlamı nedir ?

Rüyada kedi görmek

Rüyada kedi görmenin anlamı, rüyanın devamı ile  direkt olarak ilişkilidir. Rüyayı gören kişi kedinin kendisine tısladığını gördü ise bu durum düşmanını açık bir şekilde tanıyacağı anlamına gelir.
Rüyada kedi, kişinin gözlerinin içine bakıyorsa ve dişlerini gösteriyorsa  bu durum dost sandığı bir kişinin kendisine gerçek yüzünü göstereceği anlamını yaşıyabilir. Kişinin aklında şüphelendiği bazı kişiler varsa bu durumu gözden geçirmelidir. Rüyasında yatağı üzerinde birden fazla kedi gören bir kişi için bu durum, ev hayatında bazı mutsuzluklarla karşılaşacağı anlamına gelebilir. 
Rüyada kedi görmek, bazı rüya tabircilerine göre iyi, bazı rüya tabircilerine göre kötü olarak değerlendirilebilir. Kedinin yanı sıra görülen şeyler yorumun farklılaşmasına sebep olmaktadır. Kedi, genel olarak kadın düşman olarak yorumlanır. Eğer rüyayı gören bekar bir kadın ise kısmetinin kapalı olduğuna işaret edebilir.

Rüyada siyah - kara kedi görmek

Rüyada kara kedi görmek sanıldığı gibi talihsizlik veya ölümü sembolize etmez.Öncelikle şunu bilin rüyanızda kara kediyi hangi şekilde görürseniz görün, eğer rüyanızda bir kedi görmüşseniz son derece algılayıcı bir insansınız demektir.Çok zeki ve gözlemcisiniz. Sadece düşündüğünüzü söylemekten ziyade sessizce oturmayı tercih edersiniz. Çünkü insanları ve dünyayı gözlemlemek için o kadar çok zaman harcadınız ki, en ufak sinyallerden büyük anlamlar çıkarabilirsiniz. Rüyada kara kedi görmek bağımsız ve kendi kendine yeten biri olduğunuza işaret eder. Bir şeylerin nasıl gerçekleşeceğini biliyorsunuz ve insanlardan nadiren yardım istersiniz.
Doğal olarak şehvetlisiniz, bu da sizi hem erkekler hem de kadınlar için çekici kılıyor. Kendine güvenen, zeki, dikkatli ve koruyucusunuz.
Eğer kedi siyah renkteyse ve rüyada göz göze geldiyseniz  bu durum haberi getiren kişinin size bir hasmı olduğununbelirtisidir.Rüyasında kara kedi gören bir kişi gerçek hayatta sorunlarla boğuşuyor demektir. Gerçek hayatta bir kişi, başkasından borç almışsa ödemekte güçlük çekeceği anlamına da gelebilir. Kediler, yaşamda ani hareket eden ve itaatkar olmayan hayvanlar oldukları için asiliği simgelerler. Başına buyruk hareketleri olan kedileri rüyada görmek, yaşamda birtakım sorunlarla karşılaşılacağınız anlamına gelebilir.Ancak bu sorunların küçük ve geçici olacağı unutulmamalıdır. Kimi rüya tabircilerine göre rüyada birden fazla kedi görmekse kız çocuğuna işaret eder.

Rüyada kedi yavrusu görmek

Kediler genel olarak yeraltı dünyası ile yeryüzü arasındaki kapıların bağımsızlığını, büyüsünü, serbest düşünürlerini, birçok yaşamı, savaşma yeteneğini, görünmez koruyucularını temsil eder.Bir kedi, rüyanızda bile dikkatinizi çekmeye çalışır, size rehberlik sunmak için burada olduklarını fark edersiniz.Rüyada kedi yavrusu görmek hayatınızın bir anda iyiye doğru döneceğinin işaretidir.Bu noktada özgür düşünce ve bağımsızlık her zamankinden daha önemlidir.Kedi yavrusu size yeni ve güçlü enerjiler de getirir. Yaşamınızın bu büyülü zamanı içinde size yaklaşmak üzere olan ışığı sunar. Akıllıca seçim yapıp yapmamak size kalmıştır. Yüksek titreşimli beyaz ışıktan güzel ve iyileştirici etkisi olacak olan bir sihir yaratmak artık sizin elinizdedir.

Rüyada beyaz kedi görmek

Beyaz ve yeni doğmuş kediler haneye küçük ama sık aralıklarla para gireceğine işaret eder. Kedilerin çiftleştiğini gören bir kişi bolluk ve berekete sahip olur. Kediler, gerçek hayatta çok fazla yavruladıkları için yeni doğmuş beyaz kedi görmek bereket anlamına gelmektedir.
Kediler; sezgiyi, kadınsı gücü, kadınsılığı , kırılganlığı ve yaratıcılığı sembolize eder. Rüyada beyaz kedi görmek, kedinin eski evrensel sembolizmini korurken rüyayı görenin benzersiz kişiliğini ve yaşam sorunlarını da yansıtır. Her kedinin bir kişiliğe sahip olması ve tüm kedilerin paylaştığı bazı özellikler olduğu gibi, bir kedi rüyası da bir rüya sözlüğünde listelenen standart  sembolizme ek olarak rüyayı gören kişiye kendi mesajını iletir.
Rüyayı gören, kedilerin kendisi için ne anlama geldiğini düşünmelidir. Kediler kadınları veya rüyayı gören kişi erkek ise erkeğin dişil enerjisini temsil eder. Bir kadının rüyasında ; kediler cinsel gücü, sezgiyi ve kırılganlığı temsil eder. Rüyayı gören kişi bir kadın ise kendini savunmasız veya karışık hissettiği anlamına da gelebilir. 

Rüyada kedi saldırması

Her ne kadar kediler  klişe olarak  uzak ve bencil hayvanlar olarak bilinse de kedilerin diğer insanlar hakkında bir tür altıncı hisleri olduğunu ve sezgisel olarak  özellikle sahiplerinin  hislerini hissettiklerini bilmekteyiz. Kediler sakin bir şekilde hasta sahiplerinin yanında otururlar, iyi olana kadar onları izlemeye devam ederler,hatta bazen sahiplerinin karınları ağrıyorsa gidip karnına yattıkları bile görülmüştür. Ancak rüyada bir kedinin kendisine saldırdığını gören bir kişi için bu durum  sezgilerine dikkat etmesi ve kendine daha iyi bakması gerektiğini gösterir. Kedi; hayali, büyülü ve bağımsızdır. Kedi sembolizmi, öz güven ve güvenceye ihtiyacınız olduğunda size görünerek hayatınızda çalışır. Bir kedi insanı olsanız da olmasanız da, rüyada gördüğünüz kedinin size söylemek istediği mesaja açık olmalısınız. Dokuz can alamayabilirsiniz, ancak getirdiği mesaj hayatınızı gerçekten daha iyi hale getirebilir.

Rüyada kedi sevmek

Kedi anlamı, özgürlük arzunuzu beraberinde getirir. Hiç kimse bakmadığında evden çıkmanın bir yolunu bulacağınız kedi gibi, başka bir şey için endişelenmeden özgürce dolaşmak ve keşfetmek istersiniz. Rüyada kedi sevmek esneklik ve ılımlılık ile ilişkilidir. Rüyada bir kediyi sevdiğinizi gördüğünüzde, rutinlerinizi sarsmanız ve düşünme biçiminizde daha esnek olmak için yeni değişiklikler yapmanız anlamına gelir. Kedinin anlamı sırlara odaklanır. Bazı tabircilere göre rüyada kedi sevmek, karşı tarafın sırlarını öğrenmek istemek anlamına gelir. Kedi, bir sırrın açığa çıkacağını veya size yakın birisinin hayatınızı potansiyel olarak etkileyebilecek bir sır sakladığını gösterir. Kedi ruh hayvanıdır gizemli ve büyülüdür. 

Rüyada kedi ısırması

Rüyanızda bir kedinin sizi ısırdığını gördüğünüzde, kedi sembolizmi sizi daha fazla risk almaya çağırır.Fırsatları yakalamakta tereddüt etmeyin. Bununla birlikte, risk almak konusunda dikkatli ve sorumlu olun ve sonuçları düşünün. Rüyada kedi veya kediler tarafından ısırılmak, karanlıkta net bir şekilde görmenizi ve etrafınızda olup bitenlere yakından bakmanıza işaret eder. Çoğu zaman, işler göründükleri gibi değildir. Rüyayı gören erkekse bu durum hayatındaki kadının ona karşı saldırgan bir tutum sergilediğini gösterebilir. Bir kadın size karşı agresif davranıyor olabilir, bu nedenle çevrim içi veya çevrim dışı herhangi bir kişisel saldırı belirtisine dikkat etmelisiniz. Bu, aynı zamanda kadınsı tarafınızla mücadele ettiğinizi veya size yakın olan başka bir kadınla sorun yaşadığınızı da gösterebilir. Rüyada kedi ısırmasının bir başka anlamı da birinin sizi kandırmaya veya aldatmaya çalıştığıdır. Bu olduğunda, arkadaşlarınızı kendinize yakın tutun fakat düşmanlarınızı daha yakın tutun.

Rüyada evde kedi görmek

Rüyada evde kedi görmek çekicilik ve gizem ile bağlantılıdır. Evde gördüğünüz kedi, çok ilginç bir kişiliğiniz olduğuna işaret eder. Ancak bu, aynı zamanda rüyayı gören kişinin empati kurmakta zorluk çektiği anlamına gelir. Fikrinizi değiştirme konusunda oldukça inatçı olabilirsiniz. Ayrıca, başkalarının nasıl düşüneceğini veya hissedeceğini düşünmeden varsayımlar ve sonuçlar çıkarmak için çok hızlı olabilirsiniz. Bazen kendinizi izole etmek ve durumlardan uzaklaştırmak istersiniz. Bazense yolunuzu bulmak için zekanızı kullanırsınız. İnsanların onlara neyin çarptığını asla bilemeyecek kadar kurnaz ve zor olabilirsiniz. Rüyada evde kedi görmek, tahmin edilemez bir kişiliğiniz olduğu anlamına gelir. Tamamen bağımsız hareket eden bir insan olmanız etrafınız tarafından yadırganıyor olabilir. Her şeyi kendi başınıza yapmak istersiniz.

Rüyada sarı kedi görmek

Rüyada sarı kedi görmek özgürlüğü sembolize eder. Muhtemelen hayatınızda özgürlüğü arzu eden birisiniz ve herhangi bir şekilde bağlanma fikrinden nefret ediyorsunuz. Bir kedi oldukça çevik olduğu ve esnekliği nedeniyle durumlardan çıkabildiği için bilinir ve bu, hayatın herhangi bir yerine ulaşmak için yapmanız gereken başka bir şeydir.
Rüyada sarı kedi görmek her ne kadar yeni yöntemler öğrenmek ya da davranışınızı bir şekilde değiştirmek zorunda olduğunuz anlamına gelse de, yaklaşımınızı çeşitli zamanlarda nasıl değiştireceğinizi öğrenmeniz gerektiğine işarettir. Bir kedinin oldukça meraklı bir hayvan olduğu bilinir ve bu merakın bir kısmını kendi hayatınıza entegre etmeye çalışmak en iyisidir. Rüyada sarı kedi görmek sırlarla doğrudan ilişkilidir, ancak onları tutan siz değilsiniz. Bunun yerine, yakınınızdaki biri hayatınızı etkileyebilecek bir şeye sahip olabilir ve bir şeylerin ortaya çıkması halinde bir anda değişebileceğini bilmeniz gerekir.

Rüyada birden fazla kedi görmek

Dokuz cana sahip bir kedi fikri, yaşamda daha fazla risk almanızın size söylendiği anlamına gelir.Her zaman güvenli oynamak sıkıcı ve anlamsız olacaktır, bu yüzden hayatın herhangi bir yerine ulaşmak için devam etmeli ve bu sınırları zorlamalısınız. Genel olarak, odaklanmanız gereken kediler, uyumluluk, risk alma ve sadece sıkıcı bir hayat yaşamamaya odaklanır. Rüyada birden fazla kedi görmek hayatınızın monotonlaştığına ve onu renklendirmeniz gerektiğine işaret eder. Hayatınıza biraz heyecan katın ve sizi nereye götürdüğüne bakın, çünkü bu dünyanın bir bütün olarak nasıl işlediğine dair bakış açınızı tamamen değiştirecektir.
Rüyada birden fazla kedi görmek; sahip olduğunuzu hayal etmek, başkalarını her zaman yalanlara ya da yanılgılarına dayanarak manipüle etme girişiminizi temsil edebilir. Rüyadaki kediler iyi hissetme, sevilme ya da nesnel olmayan şeyler hakkında rahat hissetme ihtiyacınızı yansıtabilir. Çünkü gerçekleri görmezden gelmeyi seçmek daha iyi hissettirir. Rüyada birden fazla kedi görmek kimi tabircilere göre acı veya sert gerçeği hissetmemek için kendinize yalan söylediğiniz anlamına gelir. Kediler, sizi sevmeleri için başkalarına yalan söylemekle de tabir olunur.

Rüyada kedi beslemek

Rüyada kedi beslemek kendinize yeterince iyi olmadığınızı söyleyerek kendinizi daha güvende hissetme isteğinizi ifade eder. Kendiniz veya kötü şansı olan insanlar için üzülmemelisiniz. Alternatif olarak, rüyada kedi beslemek ihtişamın yanılsamalarını yansıtabilir. Kediler ayrıca kendiniz, başkaları veya dünya hakkında size yanlış bir güç veya kontrol duygusu veren yanılsamaları yansıtabilir. Yani, derinlerde bildiğinize inandığınız bir şey doğru değil. Kediler genellikle bir insanın hayal edebileceği en kötü sembollerden biridir, çünkü simgeledikleri problem kişinin egosunun kabul etmesi için çok zor veya korkutucu olabilir. Bir insanın kolayca inkar edeceği veya asla yüzleşmek istemeyeceği bir şeydir. Rüyada kedi beslemenin ise farklı bir anlamı daha vardır. Rüyada kedi beslemek kurduğunuz fantezilerin sıklığı ile yakın ilişkilidir. Daha fazla kedi besleyen birinin gerçek yaşamda daha sık fantezi kurduğuna işarettir.

Rüyada Kedi Tırmalaması
Rüyada bir kedinin kendisini tırmaladığını gören kimse çoğunlukla kendisi veya diğer insanların mükemmel olduğuna dair objektif olmayan inançlara sahiptir. Çok hassas veya koruyucu olduğumuz yanılsamalar veya kanıtlanamayan inançlarla karşı karşıyasınızdır. Kanıtlanamayan şeyleri agresif bir şekilde önemsediğiniz anlamına gelir. Rüyada bir kedi sizi tırmalıyorsa kendinizi korkutuyorsunuz demektir. Kendinizin mükemmel olmadığını düşünüyorsunuz.
Bir rüyada kedi tırmalaması görmek dengesiz bir yanılsamayı veya yanılgıyı temsil eder. İnandığımız, imkansız, aşırı veya korkutucu şeyleri temsil eder. Bir rüyada kedinin sizi tırmaladığını gördüğünüzde, gerçekle ciddi şekilde temasınız kaldınız demektir. Rüyada kedi tırmalaması, mümkün olmayan fırsatlardan bile korktuğunuz anlamına gelir.

Rüyada kedi kovalamak

Rüyada kedi kovalamak, sorumlu hissettiğiniz yanlış inançlar veya fanteziler anlamına gelir. Rüyada kedi kovalamak  aynı zamanda kanıtlanamayan güçlü bencil inançları yansıtır. Rüyada bir kediyi kovaladığını gören kişi gerçek yaşamda başarısız olduğunu düşünür. Bazı tabircilere göre kedi kovalamak para, güç veya diğer insanlardan daha iyi olma konusundaki tanrısal inançları da yansıtabilir. Bu, ayrıca doğru olmayan, veya olmadığını hissettiğiniz ancak iyi niyetlere sahip  olduğunu düşündüğünüz bir şeye inandığınız anlamına gelir. İnsanlara yardım etmenizi teşvik eden veya sizi çok ahlaki veya olumlu bir zihniyet içinde tutan düşüncebiçimlerine sahipsiniz demektir.

Rüyada ölü kedi görmek

Rüyada ölü kedi görmek, gerçeği kabul etmekte veya nesnel , reel  olmakta zorluk çektiğinizi gösterir. Hedeflerinizi nesnel olarak sorgulamadan imkansız olduğuna  kendinizi inanmaya zorladığınız anlamına gelir. Gerçekle yarışmak zorunda kalma ,korkusuna sahip olduğunuza işaret eder. Rüyada ölü kedi görmek ;ayrıca kendinize karşı kaba olduğunuz anlamına gelmektedir.Kendinizi sevin ve iyi davranın.

Rüyada kedi doğurmak

Bir rüyada bir kedi doğurmanız yanlış varsayımlara dayanan korkularınız olduğunu gösterebilir. Kötü niyetli kediler, hayatınızda bir şeyin kanıtlanmadığı zaman umutsuz olduğuna inanmanızı sağlayan güçlü yanılsamaları veya korkuyu yansıtabilir. Rüyada kedi doğurmak, gerçek yaşamda umutsuz ya da depresif olmak anlamına gelebilir.

Rüyada konuşan kedi görmek

Rüyada konuşan kedi görmek ;duygusal olarak fantezilere bağımlı olabileceğinizi veya çok daha objektif olmanız gerektiğini gösteren bir işarettir. Tüm hayatınızın başkalarına ifşa etmekten korktuğunuz bir yalan etrafında dönüp durduğunu hissedebilirsiniz.

Dişi kedi görmek

Rüyada dişi ve uslu uslu oturan ev kedisi görmek, rahatlık ve ferahlığı simgeler. Rüyada dişi kedi görmeyi, hilekarlık ve düzenbazlık yapan bir eşe ,arkadaşa yorumlayabiliriz. Rüyada dişi sokak kedisi görmek, kendisin­de sıkıntı ve meşakkat bulunun şeylere işâret eder. Bazen rüyada görülen dişi kedi, hilekâr kötü bir hizmetçi kadına işarettir. Rüyada dişi bir kedinin kendi sahibini ısır­ması, ev sahibinin rahat edeceği bir seneye işaret edebilir.

Erkek kedi görmek

Rüyada erkek kedi görmek, söz şakasını seven kişiye, fırsat bulunca bozgunculuk yapan ve ortalığı karıştıran insana, hanım ve çocuklar için cefa çekmeye, düşmanlık, hırsız­lık, gizli söz dinleme ve söz taşıma, zina yapma, vefasızlık gösterme ve insanı arkasın­dan çekiştirmek gibi çirkin işlere işaret edebilir. 

İlgili Haberler
Etiketler :

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Rüya Tabirleri